Na czym polega piaskowanie zębów?

Czym jest piaskowanie zębów? W jaki sposób wykonuje się ten zabieg? Czy każdy może sobie na to pozwolić? Poniżej znajdziecie kilka istotnych informacji na ten temat oraz poznacie wady i zalety piaskowania.

Piaskowanie zębów to zabieg stomatologiczny, który ma na celu usunąć przebarwienia oraz drobne ilości kamienia nazębnego. Usunięta zostaje płytka nazębna, która gromadzi się na powierzchni zębów. Zabieg wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, tzw. piaskarki, z której wydobywa się strumień wody pod ciśnieniem. Do tego dodawane są drobiny czyszczące, które trafiają do najtrudniej dostępnych miejsc między zębami. Zabieg ten bardzo często przeprowadza się przed profesjonalnym wybielaniem zębów.

Jest to profesjonalny zabieg higieniczny, który może wykonać każdy, komu zależy na zdrowym i estetycznie wyglądających zębach. Zabieg zalecany jest osobom palącym papierosy, pijącym dużo kawy lub herbaty lub takim, których zęby podatne są na przebarwienia. Piaskowanie powinno odbywać się regularnie, co kilka miesięcy. Aby efekt był długotrwały i widoczny konieczna jest prawidłowa higiena jamy ustnej.

Czemu musimy usuwać płytkę nazębną?

Płytka nazębna to osad, który powstaje z pozostałości pokarmów, obumarłych komórek błony śluzowej oraz drobnoustrojów znajdujących się w jamie ustnej. Jeśli nie jest on regularnie usuwany może prowadzić do powstawania próchnicy oraz innych nieprzyjemnych konsekwencji.

Więcej o ofercie dowiesz się na www.sowiawola.pl – Stomatolog Nowy Dwór Mazowiecki – sprawdź!

Nagromadzona płytka nazębna może z czasem zamienić się kamień. Poza tym bakterie, które znajdują się w płytce nazębnej mogą wywoływać choroby dziąseł. Zazwyczaj możemy usunąć część nagromadzonych zanieczyszczeń za pomocą szczoteczki, a także nici dentystycznych. Niestety nie jesteśmy w stanie wyczyścić trudno dostępnych miejsc. Piaskowanie może nam w tym pomóc.

Wady i zalety piaskowania zębów

Główną i podstawową zaletą zabiegu piaskowania jest to, że możemy dokładnie pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń, które znajdują sie w naszej jamie ustnej. Niestety samo szczotkowanie nie zawsze jest skuteczne. Nie jesteśmy w stanie dokładnie wyczyścić trudno dostępnych miejsc. Zabieg piaskowania może nam w tym pomóc. Regularne powtarzanie zabiegu może zmniejszyć ryzyko powstawania próchnicy na zębach oraz innych nieprzyjemnych dolegliwości.

Piaskowanie zębów jest bezbolesne i trwało około 30 minut. Jest to zabieg profilaktyczny, którego celem jest ochrona przed chorobami jamy ustnej. Poza tym piaskowanie pomaga utrzymać zdrowy i estetyczny wygląd zębów. Stają się jaśniejsze oraz gładsze. Jest to mniej wymagający zabieg niż wybielanie.

Wadą piaskowania może być to, że efekt nie jest tak długotrwały, jak w przypadku wybielania. Zabieg należy powtarzać co kilka miesięcy, by uzyskać odpowiedni wygląd zębów. Niestety nie każdy może dokonać tego zabiegu. Przeciwwskazania dotyczą osób uczulonych na sodę lub inną substancję używaną podczas zabiegu. Nie należy wykonywać piaskowania zębów w przypadku stanów zapalnych dziąseł lub jamy ustnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *