Jak przygotować się do pierwszej randki?

Nie da się ukryć, że pierwsza randka to dla wielu osób bardzo duży stres. Każdy chce wywrzeć bowiem jak najlepsze wrażenie. To, jak przebiegnie premierowe spotkanie ma wpływ na fakt czy w ogóle będą kolejne… Jak zatem odpowiednio przygotować się do takiego wydarzenia, aby pierwsza randka nie była jednocześnie tą ostatnią?

Dobry wygląd to podstawa

Osoby, które chcą zrobić dobre pierwsze wrażenie muszą wziąć pod uwagę ten aspekt. Teoretycznie mówi się, że kobiety nie zwracają aż tak dużej uwagi na wygląd. Ponoć bardziej liczy się dla nich charakter, chociaż nie jest to do końca prawda. Badania pokazują, że dla każdego wygląd zewnętrzny jest istotny. Jeśli osoby poczują do siebie kolokwialnie pisząc „chemię”, to łatwiej będzie im nawiązać nić porozumienia. Oczywiście, w dalszej kolejności ważne są też inne aspekty.

Niemniej jednak trzeba jak najbardziej zadbać o swój wygląd. Rzecz jasna nikt nie nakazuje mężczyźnie iść na randkę we fraku z muszką itp. Strój musi być luźny, ale jednocześnie elegancki. Odpowiednim wyborem jest na przykład wyprasowana koszula z marynarką i jeansami. Do tego obowiązkowo należy założyć dobrze dobrane obuwie. Tylko dostrzec fakt, że kobiety zwracają na ten aspekt bardzo dużą uwagę. Najlepiej zdecydować się zatem na eleganckie obuwie czarne lub brązowe, które jest wyjątkowo uniwersalne i pasuje do różnych elementów garderoby.

Uwodzenie.org – blog, dzięki któremu dowiesz się wiele na temat podrywu i flirtu

Obszerna baza tematów do konwersacji

Bardzo ważne jest to, aby przygotować sobie tematy, które będą poruszane na randce. Często jest tak, że ludzie idą na żywioł. Nierzadko kończy się to tym, że po pewnym czasie następuje niezręczna cisza… W takiej sytuacji narasta stres, a emocje biorą górę. Reguła jest taka, że to mężczyzna powinien przejmować inicjatywę w takich momentach. Kluczowe jest zatem to, żeby być przygotowanym na wystąpienie takiej sytuacji. Najlepiej mieć w zanadrzu kilka tematów do konwersacji. Osoby, które chcą zrobić dobre pierwsze wrażenie powinny znać się na dziedzinach typowo kobiecych.

Wszystko dlatego, że zazwyczaj Kobiety nie znają się na sporcie czy motoryzacji, które są najpopularniejsze wśród facetów. Taka rozmowa na dłuższą metę do niczego dobrego nie prowadzi, a panie są coraz bardziej znudzone… Warto zatem wiedzieć co nieco na tematy związane z ich najczęstszymi zainteresowaniami. Dobrze jest też mieć ogólną wiedzę ze świata. To sposób na to, aby zaplusować i udowodnić swoją inteligencję.

Jaką przyjąć taktykę na randkę?

Co zrobić, aby randka była udana? Dobry wygląd czy szeroka baza tematów do konwersacji to nie wszystko. Należy również zwrócić uwagę na inne aspekty. Istotne jest to, żeby na pierwszych kilku randkach nie poruszać kwestii związanych z własnym statusem materialnym czy chorobami itp. Niektórzy uznają, że nie jest to do końca szczere. Należy jednak zaznaczyć, że ludzie, którzy od razu wyłożoną kolokwialnie pisząc „kawę na ławę” mają mniejsze szanse na udany podryw.

Na takie kwestie przyjdzie czas, kiedy dane osoby po prostu się ze sobą lepiej poznają. Istotne jest również to, aby na pierwszej randce nie być zbyt nachalnym w stosunku do nowo poznanej kobiety. Nie można zapomnieć o tym, aby odprowadzić ją również do miejsca zamieszkania, żeby mieć pewność, że bezpiecznie trafiła do swojego domu.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *